PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=236095}

Zaklinacz dusz

Ghost Whisperer
7,3 30 962
oceny
7,3 10 1 30962
Zaklinacz dusz
powrót do forum serialu Zaklinacz dusz

Dział z pytaniami;)

użytkownik usunięty

Zakładam ów temat,gdzie będziecie mogli znaleźć odpowiedzi na męczące was pytania.
Macie możliwość zadać pytanie w każdej dziedzinie dotyczącej tego serialu:Ghost Whisperer.(np. o zawiłej fabule,soundtrack,aktorzy gościnni oraz co wam jeszcze przyjdzie na myśl).
Postaram się wypowiadać/odpowiadać na wasze pytania,niezwłocznie z bardzo dokładną odpowiedzą na dany temat.
Zapraszam całą tutejszą społeczność do dyskusji.
Życzę miłych pomysłów i wspaniałego dnia;)
Pozdrawiam;)

ocenił(a) serial na 6

a to spoko, on może ginąć :)

użytkownik usunięty
kamil665544

Ten odcinek (wyreżyserowany przez Jennifer Love Hewitt) bardzo mi się spodobał ze względu na wartką akcję i cały czas wisi w powietrzu zagrożenie. Cienie przekazały wtedy Melindzie,że to już nie są żarty. Następny odcinek (16 sezonu V) cenie sobie za miłe nawiązanie do typowego horroru z lat 80-90-tych. W tym odcinku Melinda skonfrontuje się bezpośrednio z cieniami i im pionkiem-kolekcjonerem.

użytkownik usunięty
kamil665544

Ogólnie jak Ci się podoba V sezon na tym etapie?

ocenił(a) serial na 6

ogólnie to mi się nie podoba :| IMO Melinda już nie ma tej 'iskry' i wygląda jakby była już zmęczona tymi duchami i chciała mieć święty spokój,J&M to już nie jest to samo co w poprzednich sezonach,Ellie jakby stracił swoje nietypowe poczucie humoru,Ned po kilku lekcjach jest już ekspertem w dziedzinie okultyzmu,chyba tylko Delia sie nie zmieniła ;)
a i ostatni rodzynek z którym większość rozmów wygląda:
-o co chodzi Aiden?
+Nie wiem,czuje się (tu jakieś przykre uczucie)
-Coś ci się śniło?
+Może...nie pamiętam
-Dobranoc synku itd.

ale się wyżyłem :D

użytkownik usunięty
kamil665544

Po części się z Tobą zgadzam. Niemniej jednak wolę jak bohaterzy są dynamiczni oraz ich charakter kształtuje się na przestrzeni lat/sezonów.
-Ned spędził nie całe 5 lat na fakultetach z antropologii okultyzmu,przy tym w wolnych chwilach wczytywał się w wolumina umieszczone w uniwersyteckiej bibliotece,
-Melinda przez całe swoje życie stara wyznaczyć sobie tą granicę równowagi, teraz jeszcze jest pracująca mamą co przysparza jej dodatkowych obowiązków. Jim jest pochłonięty karierą lekarską choć rozsądny z niego ojciec i mąż,więc nie zaniedbuje rodziny. Stara się jak najwięcej czasu spędzić ze swoimi bliskimi, jak zawsze robi co w niego mocy aby pomóc Melindzie. Chyba każda para przeżywa taki okres,gdy pojawia się dziecko. Priorytety strasznie się zmieniają, a opieka i wychowywanie takiej pociechy jest pracochłonne i czasochłonne.
-Elie zawsze był nietuzinkowy, przejawiał takie same poczucie humoru co Jamie Kennedy. Choć na początku jego żarty mi nie podchodziły bo bardziej przypadł mi do gustu sarkastyczny Rick Payne.
Choć zgadzam się z tobą,że V sezon wniósł kilka zmian w relacjach między bohaterami.

ocenił(a) serial na 10

O kim mówiła ta tablica spirytystyczna(chyba tak to się nazywa hehe)? Kto ma zginąć? I kto im przez tę tablicę mówił o tym wszystkim?

użytkownik usunięty
julita4433

Wydaję mi się,że ten komunikat dotyczył śmierci rektora Bedforda w 15 odcinku V sezonu. Tak się nad tym zastanawiałem to prawidłowa odpowiedź: brzmiałaby,że to wiadomość na ujrzy/planszy spirytystycznej pochodzi od Cienie ale bardziej mi tu odpowiada,że to świecąci pragnęli ostrzec Melindę. W tym wypadku możemy tylko spekulować

ocenił(a) serial na 10

aha dzięki

ocenił(a) serial na 6

hmm w dzisiejszym odcinu zmarl takze zolw aidena ,jednak nie pokazali jego ducha.Czysto teoretycznie pytam dlaczego zwierzaki nie maja duszy ;> ?

użytkownik usunięty
kamil665544

W Zaklinaczu Dusz pojawiają się duchy zwierząt. Najbardziej rzucający się w oczy zwierzęcym duchem jest pies Homer. W II sezonie pojawia się duch kota,gołębia i pszczoły..
Beth Gordon sarkastycznie skwitowała swoją pracę kwiaciarki "Gdy rośliny więdną. Nie przychodzą ze zaświatów ze skargami jak ludzie i zwierzęta."
Jedynie rośliny i martwa natura nie posiada- wg. Ghost Whisperer- duszy.

ocenił(a) serial na 6

faktycznie ,zapomnialem o homerze :P

ocenił(a) serial na 10

Co będzie się działo w sezonie VI?
Walka z cieniami zakończy się w V sezonie czy przejdzie do sezonu VI?

użytkownik usunięty
julita4433

Stacje CBS anulowała dalszej produkcji serialu. Nie wykupiła następnego sezonu,a ABC nie podjęło się również produkcji VI sezonu.

ocenił(a) serial na 10

Aha czyli tak to hehe :) szkoda

ocenił(a) serial na 6
julita4433

mogliby zrobić 6 sezon o bracie Aidena :D oczywiście też jakimś nadnaturalnym

użytkownik usunięty
kamil665544

Ghost Whisperer bez Melindy to już nie ten Zaklinacz Dusz;) Fajnym pomysłem byłoby jakby Melinda w VI sezonie urodziła córkę.
W planach scenarzystów w VI sezonie było:
-miał nastąpić w jednym z odcinków lekki cross over z Medium(Melinda na jeden z odcinków miałaby współpracować z Allison Dubois)
-rozwinięcie postaci antropolożki okultystycznej: Avery Grant w podobnym stopniu co prof.Rick Payne z (Ii sezonu)-umożliwiałoby to wprowadzenie więcej wątków okultystycznych (jak w II sezonie).

ocenił(a) serial na 10

zgadzam się zaklinacz dusz bez Melindy to już nie to samo, ale dlaczego nie nakręcili następnego sezonu? brak funduszy czy może Jennifer już nie chciała grać czy może jakieś inne powody?

użytkownik usunięty
julita4433

"Od dawna krążą spekulację,że produkcja dalszego sezonu Ghost Whisperer została anulowana tylko dlatego,że była ona w pół produkcji ze stacją NBC. Stacja CBS wykupiła wcześniej całkowite prawa do 6 sezonu serial Medium(produkcja NBC'ej konkurencyjna dla Ghost Whisperer). Te dwie produkcja-Ghost Whisperer oraz Medium stały pod znakiem zapytania. Jednak zdecydowano się na produkcje sezonu VII Medium (13 odcinki).Choć oba seriale posiadały równoważną wartość oglądalności itd. dlatego nie mogę pojąc dlaczego nie odratowali rodzimej produkcji (czyt. Ghost Whisperer).
Sama Jennifer w wywiadzie stwierdziła,że wziąwszy pod uwagę,że głównym motywem serialu było załatwianie niedokończonych spraw to Ghost Whisperer nie dał Fan'om tzw" closure".
Scenarzyści zostawili sobie otwartą furtkę na VI sezon ale minęło już dwa lata od emisji ostatniego odcinka i nadzieja po mało umiera...
Jednak czasem warto zawierzyć,że spotkamy jeszcze raz Melindę na ekranie telewizora;)

ocenił(a) serial na 10

miejmy nadzieję że tak się stanie że Melinda Gordon jeszcze będzie na naszych ekranach w VI sezonie ale to tylko marzenia. :)
Ale będzie trzeba obejść się bez Mell i jej ciekawych historii :(
Ale dlaczego akurat Medium?

użytkownik usunięty
julita4433

CBS czerpało 100% korzyści z reklam podczas emisji Medium (wykupiła całkowite prawa od NBC) a w przypadku Ghost Whisperer stacja musiała się dzielić dochodami z ABC. Głównym powodem zrezygnowania z produkcji Zaklinacza Dusz było dochody z reklam podczas emisji serialu. Smutne ale prawdziwe...

ocenił(a) serial na 10

zawsze chodzi o pieniądze makabra ale taka już jest smutna rzeczywistość

ocenił(a) serial na 10

jestem w 10 odcinku 4 sezonu i już długo nie było profesora Payne'a czy będzie jeszcze w następnych odcinkach ?

użytkownik usunięty
variusek

Rick Payne w pierwszym odcinku IV sezonu pożegnał się z Melindą i wyruszył na wykopaliska w ramach urlopu dziekańskiego. Ten zabieg był podyktowany,że Jay Mohr otrzymał własny serial co związane było z napiętym grafikiem aktora. Już dalej nie był w stanie występować w Zaklinaczu Dusz. Nigdy więcej nie pojawił się w serialu.

Moją pogodniejszą wersją jest,że Rick wrócił na jakiś okres w tym wielkim skoku czasu (mógł przyjechać i pomóc Mel&JIm) ale musiał wrócić jak Aiden skończył 5 latka. Uważam również,że utrzymywali ze sobą kontakt,ale nie było tym wspomniane w serialu (jak w przypadku co się dzieję z Mamą Mel. W ciągu IV sezonu Beth jest wspominania co najwyżej cztery razy.);). Nie wiem czy komiks można dopuszczać do tej chronologii,ale Rick występuję jeszcze tak jakby przed I odcinkiem IV sezonu (Ghost Whisperer: The Haunted,gorąco polecam dwie serie komiksów,naprawdę wciągają).

ocenił(a) serial na 10

Kiedy będzie rozwiązanie wątku kolekcjonera dusz w I sezonie?
Czy walka z cieniami zakończy się w V sezonie?

użytkownik usunięty
julita4433

Jeśli weźmiemy pod uwagę każdy skrawek informacji poprzez te wszystkie pięć sezonów. To może dojść do wniosku,że Romano po przegranej konfrontacji z Melindą wciąż działał dla cieni bądź sam już został przemieniony w jednego z nich. Wraz z Romano cienie kontrowały również Gabriela Lawrence oraz ojczyma Melindy: Tom Gordon.
W finałowym odcinku główni bohaterowie stanęli "w oko w oko" z cieniami. Nie wiemy do końca, czy Aiden'owi udało się wyeliminować Cieni ale na pewno osłabiły siły wroga. Scenarzyści pozostawili sobie otwartą furtkę na VI sezon i dlatego możemy się tylko domyślać,niektórych aspektów.

ocenił(a) serial na 10

tak właśnie sobie tłumaczę rolę Romana w zaklinaczu :) Obejrzałam właśnie ostatni odcinek był niesamowity płakałam jak małe dziecko hehe :p

użytkownik usunięty
julita4433

Zaletą Ghost Whisperer jest to,że aby dowiedzieć się wszystkiego widz musi dobrze przemyśleć każdy skrawek informacji. Rozumiem,że niektórzy mogą mieć problem ze zrozumieniem niektórych faktów: dlatego też założyłem ten temat.
Finały każdego sezonu zawsze było mocne w Zaklinaczu Dusz (dzięki John Gray'owi za świetne scenariusze do finałowych odcinków. Ogólnie sztab scenarzystów świetnie się spisali)
To dziś pamiętam ten tak na pierwszy rzut oka banalny tekst
Melinda: Jestem z Ciebie dumna,mój bohaterze.
Aiden: Jak Ty każdego dnia Mamo
Pewnie jak ja teraz czujesz niedosyt. Oglądałem odcinki hurtem (zacząłem przygody z Zaklinaczem Dusz,gdy już był po emisji finałowego odcinka) ale ten ostatni bałem się otworzyć(choć aż mnie zżerała ciekawość).

ocenił(a) serial na 10

tak GW to coś świetnego i masz racje jest niedosyt chciałoby się oglądać Melindę jak najwięcej :p
właśnie nie każdy zobaczy i nie połączy te wszystkie informacje ale ja tak trochę próbuję hehe ale widać kto tu wpatruje się uważniej hehe :)

użytkownik usunięty
julita4433

Polecam również komiksy Ghost Whisperer.;p
Powodzenia w zgłębieniu się w tajniki uniwersum Ghost Whisperer.
Zawsze służę pomocą;d

ocenił(a) serial na 10

na pewno zobaczę komiksy :)
dzięki :p

Hej, jestem nowa w oglądaniu tego serialu, więc mam parę pytań. Czy 5 sezon to już finał całego serialu czy będzie on kontynuowany? Który sezon leci w telewizji na tvn7? Czy można ściągnąć ten serial i czy są do niego napisy po polsku? Przepraszam, że takie głupie pytania, ale jestem nowa. A ten serial mnie strasznie wciągnął. I przepraszam jeśli te informacje są już gdzieś umieszczone, ale tego jest tyle że nie dam rady wszystkiego przeczytać :D Pozdrawiam

użytkownik usunięty
wiesiak

1- Serial liczy pięć sezonów. Żadna stacja po finałowym odcinku V sezonu nie podjęła się produkcji VI sezonu.
2- Na TVN7 emitowany jest V sezon (już chyba 20 odcinek), na FoxLife powtarzają emisję odcinków IV sezonu a na TVP emitują odcinki I sezonu.
3- Serial można pobrać z internetu w różnych wersjach językowych (lektor/napisy. Z przyczyny takiej,że regulamin Filmwebu zabrania umieszczać linki w postach: napisz do mnie na e-mail: mateo141193@wp.pl

Dzięki wielkie :D

ocenił(a) serial na 9

mam pytanie, dzisiaj na tvp 2 leciał 8 odcinek gdzie był duch chłopaka który został oddany od adopcji a zmarł przez użądlenia przez osy, czy ktoś wie jak nazywa się ten aktor? ;)

użytkownik usunięty
agaagula

W ósmym odcinku II sezonu John Patrick Amedori wcielił się w postać Jason'a Shields'a.

użytkownik usunięty

Wybacz,mój błąd to 8 odcinek pierwszego sezonu.
Ostatnio na głowie mam projekt dubbingu jednej sceny z Zaklinacza Dusz ( z II sezon) i wszędzie mam manię wciskanie słowa II sezon;)

ocenił(a) serial na 9

ok, dziękuję za pomoc :)

użytkownik usunięty
agaagula

Nie ma za co;)
Miłego dnia;)

Witam :) Widzę że dużo wiesz o serialu, a mnie nurtuje jedno pytanie. W sezonie 1, który leci teraz na TVP2, pokazywany był ostatnio odcinek o duchu chłopca( "Demoniczne dziecko"), który zginął w wypadku samochodowym po kłótni z matką. Melinda musiała dotrzeć do ówczesnej opiekunki chłopca, która była świadkiem jego wypadku.W tym celu Gordon udała się do jakiegoś domu starców i tam poprosiła ducha pewnego faceta o pomoc w dotarciu do tejże opiekunki.Duch zgodził się ale tylko pod warunkiem, że Melinda później pomoże jemu skontaktować się z żoną. Ona nie dotrzymała słowa i pod koniec odcinka pojawiła się rozgniewana twarz tego ducha.Oczekiwałam na ciąg dalszy ale go nie było.Może Ty wiesz czy ten duch jakoś dał się we znaki Mel ?Proszę o pomoc :)

użytkownik usunięty
ejk.

Nie chcę Ci zbytnio spoilerować.
W 22 odcinku I sezonu dowiadujemy się,że Reggie wraz z innymi zwiedzonymi duszami przez Romano pozostali na ziemi i wdrążył się w szeregi po ciemnej stronie mocy.. (Choć nie jesteśmy do końca pewni czy przypadkiem nie przeszedł na tamtą stronę z resztą duchów w finałowym odcinku I sezonu). Jeśli nie to Romano wzrasta na silę,gdyż żywi się jego energią oraz później w ostatniej fazie w raz z kolekcjonerem dusz przemieni się w Cienie.

ocenił(a) serial na 9

Witam! Ciekawi mnie czy serial trzyma poziom przez wszystkie sezony? Kończę oglądać pierwszy sezon i serial cały czas zaskakuje czymś nowym. Jest w nim wiele elementów i scen, których nie widziałem wcześniej ani w serialach ani w filmach a sporo już widziałem ;)

użytkownik usunięty
maykel

Moim zdaniem serial trzyma ten sam poziom do końca. Nawet mnie każdy odcinek zaskoczył. Każdy sezon bazuje na innych aspektach świata duchów. W II sezonie jest sporo nawiązań do okultyzmu i związanymi z nimi mitami. Każdy sezon zdumiewa zdjęciami,grą aktorską a przede wszystkim świetną reżyserką i scenariuszem.
A co Cię najbardziej zaskoczyło dotychczas w tym serialu?;)

ocenił(a) serial na 9

Przede wszystkim podoba mi się oryginalny pomysł i podejście do świata duchów. Nie jest to przekolorowane. Cały czas zaskakuje mnie sposób w jaki budowane jest napięcie i klimat.
Mi też podoba się scenariusz i gra aktorska. Ktoś tu narzekał, że Jennifer w każdym odcinku płacze, moim zdaniem to właśnie nadaje serialowi głębie i lepiej trafia.
No i serial jakoś pozytywnie nastawia do świata i ma przesłanie :)
A takich zaskakujących momentów jest cała masa i nie sposób ich wypisać wszystkich, pamiętam np. kiedy Melinda rozmawiała z jakąś starszą pacjetką i w następnym ujęciu okazało się, że jest duchem.

Oglądałeś ten serial z napisami czy z lektorem?
Jeśli faktycznie trzyma poziom do samego końca to cieszę się, że jestem dopiero na początku tej drogi ;)

użytkownik usunięty
maykel

Brakuje seriali,które mają coś ważnego do przekazania. W każdym odcinku Ghost Whisperer można wyciągnąć lekcje dot. życia. Melinda jest doskonałym przykładem,że człowieczeństwo również polega na bezinteresownej pomocy i wybaczeniu. Związek pomiędzy Jim'em a Mel jest idealny (każdemu życzę takiej relacji) opierającej się na szczerości a przede wszystkim na miłości. Może to się wyda fanatycznie ale ten serial odmienił moje spojrzenia na świat;)
Bardzo wielkim plusem jest,że "twórca" serialu John Gray kręcił tylko dokumenty. To się przekłada na realizm serialu. Postać Melindy Gordon jest zainspirowana Mary Ann Winkowski (mieszka sobie w Ohio co tydzień sprawdzała i wyłapywała błędy dot. świata duchów). Genialna muzyka Mark Snow'a (pracował wcześniej dla Archiwum X) świetnie oddaje mistycyzm i enigmatyczny klimat. Bardzo mi się spodobał opening,w których wykorzystano obrazy Maggie Taylor (każdy jest alegorią życia Melindy i duchów).
Takich zaskakujacych momentów jest sporo w serialu prawie w każdym odcinku. Najbardziej cenie sobie I,II i IV sezon;) Choć cenie sobie w III sezonie tą mroczność jako odzwierciedlenie tajemnicy rodziców Mel. Uwielbiam tzw. flashback z przeszłości Melindy;) Muszę Ci powiedzieć,że finałowym odcinku I sezonu też Cię czeka zaskoczenie. Jeden z najlepszych finałowych odcinków w TV.
Oglądałem serial hurtowo (wszystkie sezony w 3 miesiące) lektorką z FoxLife. Następnie obejrzałem cały serial z napisami (bardzo kiepskie tłumaczenie).
Zazdroszczę Ci,że jesteś dopiero na początku.

ocenił(a) serial na 9

No właśnie niedługo będę miał drugi sezon po angielsku bo nie wiem czy na TVP2 bedzie emitowany. Będę musiał chyba poszukać jakichś dobrych napisów o ile są. Niestety nie mam Foxa ale głos tej lektorki jakoś mnie irytuje. Szkoda, że nie ma polskiego wydania na DVD ale może za jakiś czas się doczekamy.
A jak było z oglądalnościa? Skoro trzymał poziom to i oglądalność powinien mieć dobrą. Ciekawe dlaczego go skasowali skoro mieli plany na kolejny sezon...
Widze, że jesteś wielkim leksykonem wiedzy o serialu. Szkoda, że nie można na filmwebie wysyłac wiadomości do nieznajomych bo przez kolejne sezony nagromadzi się pewnie troche pytań.

użytkownik usunięty
maykel

Oglądalność eskalowała od 13 mln widzów do 7 mln. Większość fanów nie mogła zdzierżyć decyzji jaką podjęli scenarzyści w IV sezonie. (W moim wypadku bardzo spodobał mi się ten zabieg w IV sezonie).
Od dawna krążą spekulację,że produkcja dalszego sezonu Ghost Whisperer została anulowana tylko dlatego,że była ona w pół produkcji ze stacją NBC. Stacja CBS wykupiła wcześniej całkowite prawa do 6 sezonu serial Medium(produkcja NBC'ej konkurencyjna dla Ghost Whisperer). Te dwie produkcja-Ghost Whisperer oraz Medium stały pod znakiem zapytania. Jednak zdecydowano się na produkcje sezonu VII Medium (13 odcinki).Choć oba seriale posiadały równoważną wartość oglądalności itd. dlatego nie mogę pojąc dlaczego nie odratowali rodzimej produkcji (czyt. Ghost Whisperer).
Sama Jennifer w wywiadzie stwierdziła,że wziąwszy pod uwagę,że głównym motywem serialu było załatwianie niedokończonych spraw to Ghost Whisperer nie dał Fan'om tzw" closure".
Scenarzyści zostawili sobie otwartą furtkę na VI sezon ale minęło już dwa lata od emisji ostatniego odcinka i nadzieja po mało umiera...
Jednak czasem warto zawierzyć,że spotkamy jeszcze raz Melindę na ekranie telewizora;)
Jak oglądało się serial już z 10 razy jak nie więcej to coraz więcej szczegółów człowiek dostrzega.
Po to założyłem ten wątek na filmwebie aby każdy uzyskał odpowiedź. Jakby co to mój e-mail: mateo141193@wp.pl
Jak Ci się spodobał finałowy odcinek I sezonu?

użytkownik usunięty
maykel

Współpracuje z taką jedną grupą fundub i ruszył mój projekt. Jestem członkiem (jako scenarzysta) tej grupy tworzę listy dialogowe. Moim pierwszym projektem chciałem poświęcić GW więc wybrałem 3 minutową scenę z II sezonu i teraz trwają nagrania. Jak wszystko będzie dopięte na ostatni guzik to podzielę się z Wami linkiem do tej sceny;)

witam
oglądam dopiero sezon1

czy ktos moze zdradzic jak sie konczy V sezon?
czy Melinda jest nadal z Jimem?
czy Jim ma swoje "stare" normalne ciało:)?
z góry dzieki..

użytkownik usunięty
avoocadoo

Kilka postów wcześniej napisałem jak skończy się V sezon. Po krótce po stoczonej walce z cieniami. Melinda nadal pielęgnuje u siebie i syna dar widzenia zbłąkanych dusz. Wraz z Jim'em starają mu wpoić miłość i szacunek do drugiej osoby. Aiden poszedł w ślady rodziców.
Melinda po całym zamieszaniu w IV sezonie nadal jest z Jim'em. Razem twierdzą,że "miłości nie jest się w stanie zabić" a to co mają jest "na zawsze". Jim będzie dzierżył ciało
Sam'a. Niemniej jednak ze względu na bliskość dusz oraz dar Melindy i Aiden'a będą widzieli u niego poprzednie ciało Jim'a. Aiden jest synem Melindy i Jim'a (przed wypadkiem).
Przepraszam,że tak krótko i minimalne ale ostatnio nie mam czasu. Postaraj się przeczytać wcześniejsze moje posty. Znajdziesz tam więcej informacji.
Pozdrawiam i życzę miłego seansu ;)

ocenił(a) serial na 9

Jeszcze nie emitowała dwójka finału ale jak obejrzę to na pewno dam znać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones