filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
Robert
2006
http://www.filmakademiet.dk
Duńska Akademia Filmowa
Data wręczenia nagród:
5 lutego
Robert
Najlepszy film
wygrane
Jabłka Adama
(2005)
Mie Andreasen
,
Tivi Magnusson
,
Anders Thomas Jensen
Młody neonazista Adam trafia do wiejskiej parafii, gdzie przywrócić społeczeństwu ma go pastor Ivan.
nominacje
Drabet
(2005)
Ib Tardini
,
Per Fly
Manderlay
(2005)
Lars von Trier
,
Vibeke Windeløv
Muchy na ścianie
(2005)
Åke Sandgren
,
Thomas Heinesen
Zakochani widzą słonie
(2005)
Dagur Kári
,
Birgitte Skov
Najlepsza aktorka
wygrane
[Sofie Gråbøl]
Sofie Gråbøl
jako Nina w filmie
Oskarżony
(2005)
nominacje
Birthe Neumann
Król słońca
(2005)
Bryce Dallas Howard
Manderlay
(2005)
Trine Dyrholm
Muchy na ścianie
(2005)
Lene Maria Christensen
Store planer
(2005)
Najlepszy aktor
wygrane
[Troels Lyby]
Troels Lyby
jako Henrik w filmie
Oskarżony
(2005)
nominacje
Bjarne Henriksen
Chińczyk z wyboru
(2005)
Jesper Christensen
Drabet
(2005)
Ulrich Thomsen
Jabłka Adama
(2005)
Nikolaj Lie Kaas
W mroku
(2005)
Najlepsza aktorka drugoplanowa
wygrane
[Charlotte Fich]
Charlotte Fich
jako Lisbeth w filmie
Drabet
(2005)
nominacje
Tuva Novotny
Bang Bang Orangutang
(2005)
Pernilla August
Drabet
(2005)
Kirsten Lehfeldt
Król słońca
(2005)
Bodil Jørgensen
Zakochani widzą słonie
(2005)
Najlepszy aktor drugoplanowy
wygrane
[Thure Lindhardt]
Thure Lindhardt
jako Steso w filmie
Nordkraft
(2005)
nominacje
Michael Moritzen
Drabet
(2005)
Mads Mikkelsen
Jabłka Adama
(2005)
Kurt Ravn
Muchy na ścianie
(2005)
Nicolas Bro
Zakochani widzą słonie
(2005)
Najlepszy reżyser
wygrane
[Per Fly]
Per Fly
Drabet
(2005)
nominacje
Christoffer Boe
Allegro
(2005)
Anders Thomas Jensen
Jabłka Adama
(2005)
Lars von Trier
Manderlay
(2005)
Åke Sandgren
Muchy na ścianie
(2005)
Najlepszy scenariusz oryginalny
wygrane
Jabłka Adama
(2005)
Anders Thomas Jensen
Młody neonazista Adam trafia do wiejskiej parafii, gdzie przywrócić społeczeństwu ma go pastor Ivan.
nominacje
Drabet
(2005)
Per Fly
,
Dorte Høeg
,
Kim Leona
,
Mogens Rukov
Manderlay
(2005)
Lars von Trier
Muchy na ścianie
(2005)
Åke Sandgren
Zakochani widzą słonie
(2005)
Dagur Kári
,
Rune Schjøtt
Najlepsza charakteryzacja
wygrane
Nordkraft
(2005)
nominacje
Chińczyk z wyboru
(2005)
Liz Louis-Jensen
Jabłka Adama
(2005)
Louise Hauberg Nielsen
Młody Andersen
(2005)
Anne Cathrine Sauerberg i Charlotte Laustsen
W mroku
(2005)
Liz Louis-Jensen
Najlepsza muzyka
wygrane
Drabet
(2005)
Halfdan E
Szanowany profesor opuszcza rodzinę i poświęca karierę, by wspierać kochankę – studentkę oskarżoną o zabójstwo policjanta.
nominacje
Moja droga Wendy
(2005)
Benjamin Wallfisch
Muchy na ścianie
(2005)
Kaare Bjerkø
W mroku
(2005)
Antony Genn
Zakochani widzą słonie
(2005)
Slowblow
Najlepsza piosenka
wygrane
Nordkraft
(2005)
nominacje
Drabet
(2005)
"This Is Goodbye", wyk. Blue Foundation
Król słońca
(2005)
"Nightbird", wyk. Maria Montell
Nynne
(2005)
"Det du gør", wyk. Søren Itenov
Store planer
(2005)
"Blood In My Veins", wyk. Claus Hempler
Najlepsza scenografia
wygrane
Nordkraft
(2005)
Jette Lehmann
nominacje
Allegro
(2005)
Nikolaj Danielsen
Drabet
(2005)
Søren Gam
Manderlay
(2005)
Peter Grant
Moja droga Wendy
(2005)
Karl Júlíusson
Najlepsze efekty specjalne / oświetlenie
wygrane
Jabłka Adama
(2005)
Młody neonazista Adam trafia do wiejskiej parafii, gdzie przywrócić społeczeństwu ma go pastor Ivan.
nominacje
Allegro
(2005)
Martin de Thurah oraz Peter Hartwig (II)
Manderlay
(2005)
Peter Hjorth (II)
Nordkraft
(2005)
Lars Kolding Andersen, Hummer Høimark i Søren Tomas
Nynne
(2005)
Thomas Dyg
Najlepsze kostiumy
wygrane
Młody Andersen
(2005)
Manon Rasmussen
Gdy młody H.C. Andersen trafia do szkoły z internatem, szybko wchodzi w konflikt z apodyktycznym nauczycielem, a zarazem dyrektorem placówki.
nominacje
Drabet
(2005)
Louize Nissen
Manderlay
(2005)
Manon Rasmussen
Moja droga Wendy
(2005)
Annie Périer
Nordkraft
(2005)
Helle Nielsen
Najlepsze zdjęcia
wygrane
Allegro
(2005)
Manuel Alberto Claro
nominacje
Drabet
(2005)
Harald Gunnar Paalgard
Manderlay
(2005)
Anthony Dod Mantle
Muchy na ścianie
(2005)
Erik Molberg Hansen
W mroku
(2005)
Rasmus Videbæk
Najlepszy dźwięk
wygrane
Nordkraft
(2005)
Hans Møller
nominacje
Drabet
(2005)
Hans Møller
,
Mick Raaschou
Manderlay
(2005)
Kristian Eidnes Andersen
,
Per Streit
Nynne
(2005)
Hans Christian Kock
,
Claus Lynge
W mroku
(2005)
Richard Davey
Najlepszy film amerykański
wygrane
Bezdroża
(2004)
Alexander Payne
Jack niedługo bierze ślub, więc Miles zabiera go w podróż, podczas której wypiją litry wina i uwikłają się w skomplikowane relacje z dwiema kobietami.
nominacje
Broken Flowers
(2005)
Jim Jarmusch
Marzyciel
(2004)
Marc Forster
Miasto gniewu
(2004)
Paul Haggis
Za wszelką cenę
(2004)
Clint Eastwood
Najlepszy film dla dzieci / familijny
wygrane
Zemsta Hebalończyka
(2004)
Anders Rønnow Klarlund
nominacje
Do boju!
(2005)
Martin Hagbjer
,
Søren Juul Petersen
Oskar i Josefine
(2005)
Rasmus Thorsen
,
Carsten Myllerup
,
Tomas Hostrup-Larsen
Najlepszy film nie-amerykański
wygrane
Upadek
(2004)
Oliver Hirschbiegel
Berlin chyli się ku upadkowi. Hitler i jego najbliżsi współpracownicy ukrywają się w podziemiach Kancelarii Rzeszy.
nominacje
2046
(2004)
Kar-Wai Wong
Hotel Ruanda
(2004)
Terry George
Vera Drake
(2004)
Mike Leigh
Wiosna, lato, jesień, zima... i wiosna
(2003)
Ki-duk Kim
Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny
wygrane
Kort film om tro
(2005)
Nikolai Østergaard
nominacje
Jeg dig elsker
(2005)
Ulrik Wivel
,
Marianne Christensen
Zezil's verden
(2005)
Jakob Kirstein Høgel
,
Cathrine Asmussen
Najlepszy krótkometrażowy film fikcyjny / animowany
wygrane
Mała Lise
(2005)
Benjamin Holmsteen
,
Rasmus Kastberg
nominacje
Min far er bokser
(2005)
Stine Spang-Hansen
,
Morten Giese
Røde ører
(2005)
Fredrik Vogel
,
Karsten Madsen
Najlepszy montaż
wygrane
Muchy na ścianie
(2005)
Kasper Leick
Inspirowany prawdziwymi wydarzeniami thriller polityczny o młodej reżyserce, która na zlecenie śledzi burmistrza Svenda Baldera, stosując przy tym niebezpieczne metody.
nominacje
Allegro
(2005)
Peter Brandt
Drabet
(2005)
Morten Giese
Oskarżony
(2005)
Per K. Kirkegaard
Zakochani widzą słonie
(2005)
Daniel Dencik
Wyróżnieni w roku 2006
Nordkraft
(
5/7
)
Drabet
(
3/14
)
Jabłka Adama
(
3/7
)
Oskarżony
(
2/3
)
Muchy na ścianie
(
1/8
)
Allegro
(
1/5
)
Młody Andersen
(
1/2
)
Bezdroża
(
1/1
)
Upadek
(
1/1
)
Zemsta Hebalończyka
(
1/1
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.