PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=646280}

Lista klientów

The Client List
6,5 5 090
ocen
6,5 10 1 5090
Lista klientów
powrót do forum serialu Lista klientów

czy WAS tez tak irytuje jak Riley cigale mowi MAMA i MAMA?
I ciekawi mnie jeszcze taka rzecz, bo pierwszy raz slysze w amerykanski serialu dokladnie slowo MAMA, wczesniej slyszalam zawsze mum, od czego to zalezy?

rybcia13

He he też na to zwróciłam uwagę. Myślę, że tutaj chodzi o zdrobnienie, może " mamuśko " czy " mamciu ". Obok mother, jest mummy ale spotkałam się też z : momma. I nie wiem czy o to ostatnie właśnie nie chodzi. Tak jak jest father i jest daddy :) . Może to jakiś slang ? Pamiętacie film " Big Momma's house " ? :)

Ewcia78

uff czyli nie jestem sama:) nie ogladalam tego filmu

użytkownik usunięty
rybcia13

Często spotykałem Momma (bądź jej teksańskiej odmiany Mamma) britcomach typowym południowej odmianie j.angielskiego. Serial często korzysta z takich potocznych zwrotów, odnoszą się do popkultury z lat 80-90. Główną bohaterką jest teksańska matka, a w tym regionie występują mnóstwo skrótowców itp. Trochę tego jest. Mnie to bawi niżeli irytuje;)

dokladnie to jest po prostu teksanski slang :) wedlug mnie fajnie brzmi

rybcia13

irytuje mnie serial i rzuciłam go po 6 odcinkach nuda i nie da się tego dłużej oglądać

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones